Історія факультету

ffvLogoФакультет фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було створено в 2007 році на базі спеціальності «фізичне виховання» з метою якісної підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері «фізичного виховання, спорту та здоров’я людини», які поєднують у собі професійні знання, ділові якості та здатності розв’язувати проблеми сучасної науки й практики з високою культурою та громадською свідомістю.

 За час існування факультетом було підготовлено понад 1200 вчителів фізичної культури. Вони щорічно поповнюють тренерські та педагогічні колективи навчальних закладів Черкаської, Кіровоградської, Вінницької, Київської, Одеської, Миколаївської та інших областей України. Серед них добре відомі:

Крикун Олександр –  член молодіжної збірної команди України та СРСР, переможець юнацьких ігор (1985), срібний призер міжнародних змагань  «Дружба» (1986), срібний призер чемпіонату Європи серед юніорів (1987).  З 1988 по 1995 роки переможець та призер першості та чемпіонатів України, срібний призер Всесвітньої Універсіади (1995).

Член національної збірної команди України з легкої атлетики,  метання молота, бронзовий призер Олімпійських Ігор 1996 року в  Атланті. Учасник 27 Олімпійських Ігор (Сідней, 2000) та 28 Олімпійських Ігор (Афіни, 2004).

За високі досягнення отримав почесне звання Заслужений майстер спорту України.

Луценко Олександр – майстер спорту України, член національної команди України з легкої атлетики, метання молота,  неодноразовий переможець та призер першостей і Чемпіонатів України, у 1999 році в м. Бигдош, що в Польщі, став срібним призером I-го юнацького Чемпіонату світу.  2001рік- чемпіонат Європи  в Італії – 6 місце.

Жук Людмила – майстер спорту України з веслування на байдарках і каное.

Людмила Жук була неодноразовим переможцем чемпіонатів та кубків України, переможцем Сигнаївська регати (2001), посіла 5 місце у молодіжному чемпіонаті Європи    (2004), учасниця чемпіонату Європи  та Світу з 2005 по 2013 роки, член національної збірної України.

Солошенко Ігор –майстер спорту України з кіокушинкай- карате, учасник чемпіонату світу та Європи.

Наконечний Володимиркандидат в майстри спорту з легкої атлетики, штовхання ядра, неодноразовий призер України.

Дзержинський В’ячеслав –   кандидат в майстри спорту з легкої атлетики, метання молота, неодноразовий призер України.

Василь Шуптар – майстер спорту міжнародного класу України, Чемпіон Світу по студентах (2012 Фінляндія), Бронза на Універсіаді (2013 Казань), Чемпіон Украіни,Бронза Чемпіонату Європи (2014 Фінляндія ), Бронза Європейських ігор (2015 Баку), Бронза Чемпіонату Світу (2015 Лас-Вегас)

На факультеті зростали й удосконалювали майстерність відомі спортсмени: Провозіна Лідія майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, майстер спорту України з боротьби Давидович Юлія, майстер спорту України з футболу Казанюк Олександр.

На факультетi здiйснюється пiдготовка фахiвцiв за такими освiтньо-квалiфiкацiйними рiвнями:
бакалавр  – термін навчання 3 роки 10 місяців, кваліфікація вчитель фізичної культури;
спецiалiст – термін навчання 10 місяців, кваліфікація вчитель фізичної культури. Керівник спортивних секцій шкільних та позашкільних закладів.

Про факультет

Для реалізації освітньо-кваліфікаційних програм добре обладнані лекційні аудиторії, комп’ютерні класи, навчальні кабінети та лабораторії, спортивні зали, стадіон, ігрові майданчики. Усі навчальні приміщення забезпечені сучасним інвентарем та приладами.

На факультеті склалася чітка система і традиції удосконалення спортивної майстерності студентів, підготовки їх до участі в спортивних змаганнях різного рівня. Кафедрами здійснюється цілеспрямований відбір талановитої в спортивному плані молоді, підтримується тісний зв’язок із ДЮСШ області і міста, суміжних областей, проводяться семінари та наради тренерів з різних видів спорту, налагоджена співпраця із спортивними товариствами та клубами.

Наші випускники працюють в різних регіонах України та за її межами. Серед випускників факультету значна частина стала керівниками спортивних організацій та клубів, провідними тренерами з різних видів спорту. Зараз на факультеті навчається понад 15 майстрів спорту та 21 кандидатів у майстри спорту. Біля 15 студентів є кандидатами та членами збірних команд України з різних видів спорту.

В навчальний процес впроваджуються останні досягнення педагогічної науки, нові освітні технології. На кафедрах плідно працюють науково-методичні семінари з проблем педагогіки вищої школи та фізичного виховання учнівської молоді. Багато випускників факультету навчаються в аспірантурі для здобуття вченого ступеня кандидата наук.

При педагогічному ліцеї УДПУ функціонує спортивний клас, який закріплений за факультетом. Кожного року його випускники вступають на факультет фізичного виховання. Більшість з них добре навчаються і є гідним поповненням збірних команд університету з різних видів спорту.

Зараз навчальний процес з фахових дисциплін забезпечують три кафедри, на яких працюють 25 викладача, серед яких: 1 кандидат наук з фізичного виховання та спорту, професор; 4 кандидати наук з фізичного виховання та спорту, доценти;  1 кандидат біологічних наук, доцент; 2 кандидата педагогічних наук, доценти; 2 кандидат педагогічних наук; 1 кандидат технічних наук; 4 – викладачі (Доля Т.М, Килимистий М.М., Провозіна Л.Є., Торбанюк Г.В. – навчаються в аспірантурі).

Залишити відповідь