Бокс

У світі існує ще декілька назв цього виду спорту – pugilism, що означає «кулачний бій» та prizefighting «бій за нагороду». Перші свідчення про кулачний вид боротьби стосуються острова Крит і датуються 1500 роком до н. е. Ось ще декілька цікавих фактів з історії цього спорту:

  • у I тис. до н.е. був включений до обов’язкової програми Олімпійських ігор;
  • призовий варіант цього виду спорту з’явився у Англії у XVIII ст.;
  • перші правила боксу, наближені до сучасних, були розроблені власником цирку (1743 р.);
  • «Правила Квінсбері» (1867 р.), якими користуються і зараз, наблизили бокс до спорту і врегулювали всі технічні питання: від захисту та екіпірування до тривалості раундів;

Розвиток боксу в Україні

WzuYIHkGriMВ історії виділяють декілька міст, які започаткували боксерський рух в Україні. Найперша секція була відкрита у 1907 році у Києві, у товаристві «Сокіл». З приїздом француза Марселя Ратьє, київська школа починає виховувати чемпіонів та переможців (Пяткін, Турчанінов, Клян, Касіль та ін.).

У 1918 році в Україні відкривається ще один центр боксу – в Одесі. За 10 років тут нараховувалось вже три групи тренувальних боксерських гуртків. Найвідоміші спортсмени-призери чемпіонату СРСР вийшли якраз з цих колективів.

Третій боксерський центр, започаткований у 1921 році, – Харків. Гарні тренери та світові методики допомогли чисельним секціям виховати справжніх чемпіонів і професійних викладачів.

З 1933 по 1940 рік на рахунку українських боксерів було вже 13 медалей. 1945 була створена Федерація Боксу, яка займалася роботою з підготовки тренерів та молодих боксерів.

До 1990 року на рахунку наших спортсменів та заслужених майстрів спорту були титули чемпіона світу, чемпіона Європи, багатократного чемпіона СРСР.

Залишити відповідь